T (044) 235 94 95
Пошук
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
14.06.2019
Інтерв’ю Анни Пахомовой і Олега Азовського (дизайн-студія Azovskiy + Pahomova) бренду DAVIS CASA. Частина 1

Анна Пахомова та Олег Азовський про те, що надихає в професії, про архітектуру, дизайн, дружбу та мрії.

А. П. –  Анна Пахомова – Головний дизайнер і співзасновник дизайн-студії Azovskiy + Pahomova.

О. А. – Олег Азовський – Головний архітектор і співзасновник дизайн-студії Azovskiy + Pahomova.

Ф. Є. – Фаїна Єренбург – Арт-директор бренду DAVIS CASA.

Ф. Є. Олег і Аня, рада вас вітати. Вашій архітектурної майстерні 10 років, це сімейний бізнес. Що виникло раніше – сім’я чи бізнес?

А. П. Це сталося майже одночасно, але спочатку все ж виникла сім’я. Ми працювали в різних майстернях, а потім разом пішли на вільні хліби. Я добре пам’ятаю той момент – відчуття авантюри, ризику і свободи.

Ф. Є. Як ви поділили обов’язки і відповідальність?

А. П. Відразу, і дуже чітко. З самого початку було зрозуміло, що Олег буде займатися архітектурними рішеннями, а я – інтер’єрними. Був період, коли більшість замовлень було по інтер’єрах, але зараз ми більше займаємося архітектурою. Ми поки не афішували цей напрямок в публікаціях, але незабаром збираємося презентувати наші роботи.

О. А. Я би хотів додати, що над кожним об’єктом ми працюємо удвох, просто один є провідним, а інший – веденим. Будівництво – це моя відповідальність, інтер’єри – Аніна. У будь-якому випадку ми постійно перебуваємо в колаборації.

Ф. Є. Ви обидва є серйозними професіоналами, мені мало віриться в те, що думка у вас завжди збігається.

А. П. Ні, звичайно, так не буває. Але кожен з нас є сильним у своїй сфері, досвід навчив мене довіряти думці Олега, коли мова йде про архітектуру. В мене просто немає настільки глобального бачення, яке є в нього.

О. А. Зазвичай, так. Але в архітектурних проектах я теж часто прошу Аню подивитися планування; ми доповнюємо один одного, напевно, в цьому секрет нашого успіху.

Ф. Є. Тобто ви радитесь з усіх питань, і завжди приймаєте поради один одного?

А. П. Я приймаю не завжди, просто тому що я такого складу людина.

Ф. Є. Добре, про це ми ще поговоримо, як особисті якості впливають на бізнес. Зараз хочу запитати: як ви вважаєте, що первинно – архітектура чи дизайн?

А. П. Мені здається, головне – цілісність. Не можна ділити об’єкт на зовнішню і внутрішню частину, тим більше, не можна протиставляти їх одну другої, це повинно бути одним цілим, єдиним організмом. Принаймні я завжди намагаюся дотримуватися цього принципу в своїй роботі.

О. А. Я б не поділяв архітектуру і дизайн, і ще, я міркую, дуже важливо, щоб клієнт по-справжньому загорівся ідеєю створення чогось, чого не існувало раніше. Запорука успіху в тому, щоб замовник теж вкладав свою енергію в проект.

Ф. Є. Звичайно, але ж ми знаємо, що бувають різні ситуації. Це велика вдача для майстерні – зробити проект від початку і до кінця. Але дуже часто доводиться робити тільки внутрішній дизайн або переробляти чиюсь архітектуру. Існує думка, що погану архітектуру ніяким дизайном не виправиш. Ви з цим згодні?

О. А. Ну, можна завити плющем (сміється).

Ф. Є. Авжеж, плющ – наше все (сміється). При всій моїй повазі до дизайнерів, я все ж таки вважаю, що архітектура – це базова річ, від якої залежить вся подальша доля об’єкта.

А. П. У нас часто бувають ситуації, коли необхідно реанімувати жахливу архітектуру у будівлях, які були не спроектовані, а побудовані стихійно. Це вищий пілотаж – зробити такий об’єкт цілісним, щоб зовнішня частина гармонійно поєднувалася з внутрішньою, це дуже складно. Всі архітектори знають, що реконструкція – це особливий вид роботи. У той же час привабливо, але складно робити щось з чистого аркуша, коли немає ніяких обмежень, тому що тоді відкривається занадто багато варіантів, важко прийняти остаточне рішення.

Ф. Є. Розумію, але я думаю, що в цьому випадку дуже важливо спілкуватися з замовником, щоб зрозуміти його справжні потреби.

О. А. Звичайно, адже ми робимо об’єкти не для себе. Якщо мені не подобається варіант замовника, я пояснюю йому, як зробити краще або правильніше, але остаточне рішення все одно залишається за клієнтом. І потім, якщо я взявся за виконання проекту, необхідно обіграти його ідею таким чином, щоб не втратити своє професійне обличчя, щоб результат вийшов класним.

Ф. Є. Тут, як і в житті взагалі, постійний пошук компромісу. А скажіть, бували неприємні ситуації чи, може, спірні рішення на самому початку спілкування з замовником? Як ви визначаєте для себе: брати чи не брати замовлення?

А. П. Олег бачить це відразу, а я такий відчайдушний боєць, завжди готовий ризикувати. Або як та собака, котра, якщо вже вкусила, не може відпустити здобич, тримаюся мертвою хваткою (сміється). Але все одно є якесь чуття, яке приходить з досвідом.

Ф. Є. Олег, а ти дієш інтуїтивно?

О. А. Буває нескінченне ходіння по колу, з уточненням деталей і переробками. Іноді ти, здавалося б, видаєш абсолют, замовник погоджується – мовляв, так, це круто! Але проходить тиждень, і він каже: “Знаєте, я не зможу в цьому жити, мені потрібно що-небудь простіше, ближче до народу”. Я не знаю, як з цим боротися, шкода витраченого часу, адже це велика робота.

Ф. Є. Співчуваю… Що ж, підіб’ємо перший блок інтерв’ю. Вас вже не можна назвати “молодою командою”, вашому сімейному бізнесу 10 років, і у вас склався чудовий тандем.

Рухаємося далі.

У вас дуже естетський сайт в інтернеті, з мінімумом інформації, та тільки  англійською мовою. Ви позиціонуєте себе як творці житлових просторів і дотримуєтеся дуже стриманого, я би сказала, західного маркетингового підходу.

А. П. Так, ми нішева компанія, ми вважаємо, що наші роботи повинні говорити самі за себе. В нас невелика архітектурна майстерня повного циклу, яка видає дуже якісний результат по тим проектам, які є для нас профільними. Ми ніколи не будемо братися за все підряд. Ми представлені в соцмережах, але наша реклама – більшою мірою це “сарафанне радіо”, від клієнта до клієнта.

Ф. Є. Знаєте, ви не поодинока компанія, яка веде таку політику. Я спілкуюся з різними архітекторами, коли беру інтерв’ю в рамках цього проекту, і дуже багато хто говорить: “Ми не хочемо хайпа, нам не потрібна гучна реклама, ми не хочемо працювати на конвеєрі, робити 50 проектів одночасно. В нас є свій замовник, і є рівень, нижче якого ми не збираємося опускатися”. Майстерні, які виробили власну формулу бізнесу, часто навіть скорочують штат, одночасно підвищуючи якість співробітників. На жаль, не всі можуть дозволити собі займатися виключно творчістю, але я вважаю, що це прекрасний підхід.

Поговоримо тепер про соціальний статус, про професійне середовище. Як, за вашими відчуттями, сприймають вашу майстерню ваші клієнти, колеги? І друга частина питання: які архітектурні майстерні в Україні ви вважаєте близькими собі по духу, і чому?

А. П. Мені буває цікаво дивитися чиїсь роботи, але я розумію, що в нас абсолютно різний підхід.

О. А. Мені подобається знайомитися з людьми на професійних заходах, причому в першу чергу звертаєш увагу на людські якості, і вже потім – на роботи. Наприклад, в останній поїздці ми познайомилися з Віталіком Косінцем, це київський дизайнер інтер’єрів.

А. П. Так, ми були просто в захваті і від спілкування, і від того, що він робить. Нещодавно він зробив будинок № 10 на Подолі – чудовий проект, дуже талановито!

О. А. Ще Олексій Венедиктов – дуже хороші роботи, далекоглядні, стильні. Мене вражає його безкомпромісність, він ще більше нішевий, ніж ми (сміється).

А. П. Мені подобаються роботи Ольги Акулової, як вона просувається в своїй творчості. І я вважаю, що для неї дуже правильним і логічним було поїхати працювати за кордон. А щодо того, як сприймають нас – ніколи не дізнаєшся істину.

О. А. Ну як же, ми маємо друзів серед колег.

А. П. Ми підтримуємо добрі стосунки з Юрою Базаренком і Мариною Білоярцевою, з Пащак Валею, з Наташею і Кирилом Челноковими. Мені здається, для дружби потрібно, щоб інша людина або добре розуміла специфіку твоєї роботи, або ж була дуже далекою від цього.

Ф. Є. З власного досвіду спілкування з творчими людьми, а в мене його було чимало, можу сказати, що люди, які відбулися і досягли успіху – дуже добрі, вони ніколи не будуть заздрити, щиро можуть хвалити інших і завжди готові надати підтримку молодим.

А. П. Загалом я згодна, але у всіх бувають свої спади та підйоми в творчості, це постійна синусоїда, колись ти можеш бути шляхетним лицарем і щось давати людям, а в інший час тобі самому потрібна підтримка. У мене недавно був важкий період, і будь-яка дрібниця могла вивести з рівноваги. Зараз я живу більш усвідомлено і доцільно.

Ф. Є. Думаю, я розумію, про що ти говориш. Місто у нас не дуже велике, при цьому дуже багато талановитих, амбітних людей, але кількість потенційних замовників є обмеженою. Виходить, що всі ми начебто варимося у власному соці. Замовник йде спочатку до одного архітектора, потім до іншого, а закінчує проект третій. У вас бували такі ситуації, як ви виходили з них з етичної точки зору?

А. П. Так, бували. Можу говорити тільки за себе, але я ніколи не буду особистісно або творчо опускати своїх колег. Існує професійна етика, ми просто відштовхуємося від того, що ми можемо запропонувати.

Ф. Є. І все-таки мене цікавить думка Олега.

О. А. Я повністю згоден і з Анею, і з тобою – з приводу самодостатності людей. Щодо конкурентів, чесно кажучи, в мене не вистачає сил, щоб стежити за всіма, до того ж мені це нецікаво. Мене цікавить і надихає історія мистецтв, історія архітектури, першоджерела, які допомагають простежити еволюцію, проаналізувати і зробити по-своєму. В Україні архітектура поки що потрібна дуже небагатьом, більшість просто мириться з тим, що їх оточує, це стосується дуже багатьох речей.

А. П. Однак розвиток йде, я дивилася конкурсні роботи ART Space, там є проекти, які мені дуже сподобалися. Я вірю, що в кінці кінців запити наших клієнтів піднімуться до того рівня, щоби можна було створювати дійсно круті речі.

Далі буде…

    Зв'язок з нами





    працюємо над об'єктами

    по всій Україні

    салон davis casa

    м. Київ, вул. Володимирська, 38, тел.: (050) 481 05 89, (050) 452 44 25, (044) 235 94 95, 494 27 22, 235 55 02

    daviscasa.kiev@gmail.com
    студія DAVIS CASA / MAXALTO

    м. Київ, вул. Володимирська, 38, тел.: (050) 012 29 41, (095) 000 77 82

    daviscasa.kiev@gmail.com
    салон davis casa

    м. Дніпро, пр. О. Поля, 72, тел.:(050) 362 69 40, (050) 481 83 93

    s-studio@daviscasa.ua